Dziś jest czwartek 19 września 2024 imieniny: Konstancja, January
FINISAŻ I KONCERT

SZLAKI – SIECI – POŁĄCZENIA

Już po koncercie i finisażu.
Wspaniali muzycy: Piotr Damasiewicz, Isabel O. E. Anders oraz Grzegorz Lesiak zabrali nas w podróż muzyczną. Dźwięki rozbrzmiewały w kilku miejscach Starego Zamku.
Dziękujemy artystom muzykom za ten niepowtarzalny spektakl.
Dziękujemy artystom plastykom za kończącą się wystawę.
Dziękujemy wszystkim licznie przybyłym gościom, którzy byli świadkami tego wydarzenia

Skład zespołu:

Piotr Damasiewicz – trąbka,

Isabel O.E. Anders – pianino

Grzegorz Lesiak - gitara

Piotr Damasiewicz - kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista, edukator, podróżnik oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych. Oprócz studiów gry na trąbce kształcił się w zakresie kontrabasu, fortepianu, klasycznego śpiewu – w tym chorału gregoriańskiego. Studiował także dyrygenturę chóralną i kameralną, aranżację i kompozycję. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX-wiecznej muzyki klasycznej, muzyki etnicznej, muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej i eksperymentu. Koncertuje na całym świecie z najważniejszymi muzykami jazzowymi, takimi jak: David Murray, Jason Moran, James Carter, Tomasz Stańko, Lotte Anker, Magda Mayas, Phil Minton, Jeb Bishop, Andrzej Bauer, Dave Rempis, Michael Zerang, Paul Nilsen Lowe, Skalpel, Jon Falt, Satoko Fuji, Morihide Sawada, Hans Koch, Joker Nies, Kazuhisa Uhichashi, Rodrigo Amado, Zdzisław Piernik, Per Zanussi, Marcin Masecki, Cezary Duchnowski, Josh Sinton, Betina Wenzel, Wolfgang Reisinger, Eduardo Maraffa, Mathias Muche, Maciej Obara i inni. Nagrał ponad dwadzieścia płyt. Prowadzi fundację oraz wydawnictwo L.A.S. Listening and Sounding.

Isabel O. E. Anders, kompozytorka, pianistka, improwizatorka, rozpoczęła naukę gry na fortepianie klasycznym w szkole muzycznej w wieku 6 lat. Kontynuowała naukę u pianistów Prodromosa Symeonidisa i Vladimira Troppa. Następnie zdecydowała się na naukę u Sashy Dragićevicia i Stefana Streicha, skupiając się na własnych kompozycjach i muzyce współczesnej.

Koncertowała w Berlinie, Japonii, Londynie, Hamburgu, Kassel z wykonawcami takimi jak: Antonis Anissegos, Ignaz Schick, Edward Perraud, Marc Schmolling, Manuel Miethe, Horst Nonnenmacher, Matthias Bauer, Marcello Busato, Vincent Laju, Zsolt Sőrés, Daniel Craig, Elo Masing, Jan Roder, Vinicius Cajado, Tobias Delius, Rudi Fischerlehner, Toshimaru Nakamura, Jun Kawasaki, Yuko Kaseki, Yumiko Yoshimoto, Yumiko Tanaka, Michio Karimata, Johannes Fink, Eli Khentov, Rodolfo Paccapelo, Gregory Eric Smith, Alexander Fragenheim, Lorena Izquierdo, Min Yoon, Guilherme Rodrigues, Jung-Jae Kim, Martial Frenzel, Ben Lehmann, Anna Kaluza, Taiko Santo. Podobnie jak w przypadku zespołów: The London Improvisers Orchestra, The Ultimate Brutal Orchestra, CIRCUIT TRAINING i innych… Zamiarem Isabel w improwizacji jest prowadzenie muzycznego dialogu z innymi wykonawcami oraz umożliwienie, aby pomysły i inspiracje z różnych źródeł i form sztuki połączyły się w sposób nieelitarny w ponadczasową formę ekspresji. Mieszka w Berlinie.

www.isabel-anders.de

Grzegorz Lesiak, gitarzysta, kompozytor, producent, aranżer, animator życia kulturalnego w Lublinie. W latach 1998 - 2003 był współtwórcą i uczestnikiem ważnych zespołów folkowych takich jak Orkiestra św. Mikołaja, Ania z Zielonego Wzgórza oraz Do Świtu Grali, z którymi zagrał wiele koncertów w Europie. Jest laureatem konkursu „Nowa Tradycja" 2001, organizatorem międzynarodowych tras koncertowych. Na swoim koncie ma 13 albumów. Wydawał płyty w legendarnej, amerykańskiej wytwórni Cuneiform, oraz polskich takich jak Requiem, Obuh, Audio Cave oraz L.A.S. listening and sounding. Jest twórcą festiwalu / cyklu spotkań muzycznych Muzyka Ucha Trzeciego, podczas którego współpracował z takimi twórcami jak: Martin Küchen, Piotr Damasiewicz, Mikołaj Trzaska, Vasco Trilla, Yedo Gibson, Luis Vicente, Peter Orins, Jeremy Ternoy, Ivann Cruz, Ken Vandermark, Alex Reviriego, Liba Villavecchia oraz wieloma inni muzykami sceny awangardowej. Zainicjował projekt „Wieża Mistrzów", czyli cykl solowych, koncertów akustycznych w Wieży Trynitarskiej w Lublinie oraz muzyczne domówki w Kamienicy Cudów oraz Trzymaj, niezależnych miejscach kulturalnych Lublina. Założył zespół Tatvamasi. Grał z wieloma muzykami, m.in. z Clevelandem Watkissem, Emilio Gordoą, Sofią Borges, Wielandem Moellerem, Antti Virtaranta, Marc Baggianim, Barbarą Drazkov, Mattia Massolinim, Jasperem Stadhoudersem, Samuelem Hallem… Od 2023 roku razem z Piotrem Damasiewiczem prowadzi fundację L.A.S. Listening and Sounding.