TULIPANY DLA KSIĘŻNEJ MARII KRYSTYNY HABSBURG

Dnia 2 października w 11. rocznicę śmierci Marii Krystyny Habsburg między zamkami zasadzono tulipany dla żywieckiej księżnej i jej rodziny. Wszystkich sadzonek było 400, a więc cztery razy po sto: dla Marii Krystyny, jej mamy – Alicji, taty- Karola Olbrachta oraz rodzeństwa – Karola Stefana, Olbrusia i Renaty. Tulipany wykwitną wiosną i znów przypomną wszystkim o rodzinie żywieckich Habsburgów, ich patriotyzmie i przywiązaniu do naszego miasta.

Tulipany sadzili: burmistrz - Antoni Szlagor, wiceburmistrz – Marek Czul, przewodniczący Rady Miejskiej – Jarosław Gowin, Dyrektor Muzeum Miejskiego – Anna Tuleja, uczniowie szkół żywieckich – Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Moszczanicy, Młodzieżowa Rada Miejska, dzieci z Przedszkola nr 8 im. Marii Krystyny Habsburg, przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej, Stowarzyszenia Asysty Żywieckiej, Żywieckiego Uniwersytetu III wieku i mieszkańcy Żywca.

Po sadzeniu kustosz muzeum – Dorota Firlej oraz kierownik Mini Zoo – Dawid Błoński wszystkich chętnych zaprosili na wyjątkowa trasę historyczno-przyrodniczą po żywieckim parku.

Organizatorami wydarzenia byli burmistrz miasta Żywca – Antoni Szlagor oraz Dyrektor Muzeum Miejskiego w Żywcu – Anna Tuleja.