Zadzwoń do nas

Dziś jest sobota 20 lipca 2024 imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Konkursu plastyczny dla uczniów szkół podstawowych  „Tydzień Kultury Beskidzkiej oczami dziecka

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku Białej rozpoczyna drugą edycję konkursu plastycznego „TKB w oczach dzieci”. Konkurs organizowany jest w ramach 61. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Współorganizatorami konkursu są Miejski Ośrodek Kultury w Żywcu oraz Muzeum Miejskie w Żywcu.

Jego celem jest kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie różnorodnych prac plastycznych na określony temat, a także upowszechnianie wiedzy o Tygodniu Kultury Beskidzkiej, wielkim święcie folkloru i tradycji ludowej Beskidów. Konkursowi przyświeca również idea wzmacniania poczucia tożsamości kulturowej wśród dzieci, co z kolei służyć ma utrwaleniu dziedzictwa kulturowego subregionu południowego województwa śląskiego.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I–IV oraz V–VIII. Prace konkursowe muszą tematycznie być związane z Tygodniem Kultury Beskidzkiej. Format wyłącznie A4 oraz A3, technika wykonania jest dowolna (farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, ołówkiem, piórkiem, węglem itp.).

Prace przyjmowane są do 23 maja 2024 r, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone w 20 czerwca 2024r, wraz z zamieszczeniem protokołu jury na stronie www.rok.bielsko.pl. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas wernisażu, zaplanowanego na 19 lipca 2024 r, w Muzeum Miejskim w Żywcu przy ul. Zamkowa 2.

Informacje o Konkursie znajdują się na stronie www.rok.bielsko.pl oraz www.tkb.art.pl.

Życzymy wszystkim uczestnikom konkursu owocnej pracy.

FR


 


Załączniki:

BIP Muzeum Żywieckiego
Narzędzia dostępności