Zadzwoń do nas

Dziś jest sobota 20 lipca 2024 imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
WYSTAWA DARÓW MUZEULNYCH ON-LINE

Jak co roku w miesiącu grudniu żywieckie muzeum organizuje wystawę obiektów pochodzących z kolekcji prywatnych oraz darów muzealnych. Grudzień to czas szczególny – świąteczny, ale czas, w którym wspominamy Marię Krystynę Habsburg i jej słynne urodziny, obchodzone w naszym mieście w latach 2001-2011 dnia 9 grudnia. Maria Krystyna swoją kolekcję obrazów i pamiątek podarowała do zbiorów żywieckiego muzeum. Wszystkie obiekty znajdują się na wystawach stałych w Starym Zamku.

Obecnie nie możemy się z Państwem spotkać na wystawach czasowych i pochwalić darami, które nasze muzeum otrzymuje regularnie od mieszkańców. Dary te od samego początku, roku powstania (1936r.), stanowiły bazę i podstawę zbiorów żywieckiego muzeum. Dziś, on-line, prezentujemy wybrane eksponaty, które na co dzień znajdują się w magazynach.
Od stycznia na muzealnej stronie internetowej i facebooku prezentować będziemy najciekawsze dary ze zbiorów: historycznych, archeologicznych, etnograficznych i przyrodniczych.

Dziś prezentujemy zbiór darów pochodzących z działów: historycznego (pamiątki po Żywieckiej Fabryce Papieru „Solali”); etnograficznego (dawne obrazy na szkle, prace Anny Ficoń, Pawła Jakubca i Alojzego Hańderka) oraz biblioteki.

FR


 


BIP Muzeum Żywieckiego
Narzędzia dostępności