MADAME CHANTBERRY NA ŻYWIECKIM ZAMKU

SOBOTA 11 LUTEGO GODZ. 16.00

MADAME CHANTBERRY NA ŻYWIECKIM ZAMKU – to cykl spotkań poświęconych  historii życia codziennego i środowiska domowego na przełomie XIX i XX. To opowieści Madame Chantberry (Justyna Sepiał – Rychlik, Kostiumologia i Krawiectwo Artystyczne) na temat obyczajów, mody, kultury materialnej i sfery prywatnej społeczeństwa. Madame pojawia się na zamku zawsze z przyjaciółmi i zawsze w kostiumach historycznych. Z uwagi na przypadającą w tym roku setną rocznicę urodzin naszej księżnej, Marii Krystyny Habsburg, opowieściom Madame będą towarzyszyły historię z żywieckiego, arcyksiążęcego dworu. Pierwsze spotkanie odbędzie się dnia 11 lutego (sobota) o godz. 16.00 w Stary Zamku w Sali z Kossakami. Przed nami bardzo romantyczny i miłosny czas, zbliżają się przecież Walentynki stąd temat spotkania – „Zaloty i randkowanie”. Madame będzie  mówiła o nawiązywaniu relacji, obsesji małżeństwa, problemie staropanieństwa oraz o przygotowaniach związanych z małżeństwem. Dorota Firlej (kustosz i historyk sztuki, Muzeum Miejskie w Żywcu) wtrąci opowieść o ciotkach księżnej Marii Krystyny i ich słynnych godach (weselach) arcyksiążęcych, które miały miejsce na początku ubiegłego wieku w Pałacu Habsburgów w Żywcu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE!

WSTĘP WOLNY!

UWAGA! Madame Chantberry z przyjaciółmi we spaniałych historycznych kostiumach pojawią się w naszły mieście już wcześniej. O godzinie 11 pokażą się w pełnej gali na lodowisku, na żywieckim rynku. Warto zobaczyć to wspaniałe towarzystwo w trakcie zabaw zimowych!