RELACJE

EWELINA HOJDYS-NOGA

Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego im. Juliana Fałata w Bielsku - Białej, specjalizacja - reklama wizualna. Obecnie studentka na Wydziale Rzeźby Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki.
Od najmłodszych lat sztuka jest moim wiernym towarzyszem. Staram się rozwijać w różnych dziedzinach, jednakże najbliższe mojemu sercu pozostają rzeźba i malarstwo. W mojej dotychczasowej twórczości rzeźbiarskiej dominuje sztuka figuratywna, reprezentuje ona proces poznawania przeze mnie ciała ludzkiego i jego mechanizmów, z czasem jednak model staje się dla mnie inspiracją i pretekstem do kreowania nowych form. W świecie ceramiki dominuje u mnie inspiracja naturą. Natomiast w malarstwie zachwyca mnie przede wszystkim kolor, lubię ze sobą zestawiać kontrastowe barwy, szukam ich w miejscach, w których nie są dostrzegalne na pierwszy rzut oka, lub przetwarzam je według własnego pomysłu.
Poza sztuką interesuje mnie również dekoracja wnętrz i florystyka.

Udział w zbiorowej wystawie pokonkursowej „Portret rodzinny”, Lublin

2011
Udział w zbiorowej wystawie poplenerowej ”Harenda 2011”, Galeria Wydziału Rzeźby Plac Matejki 13, Kraków

2013 - 2014